Aktualności

Po blisko 2 latach zakończył się remont zabytkowego budynku Akademii Muzycznej w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 33. Prace remontowo-konserwatorskie realizowane były w okresie 01.03.2014 – 30.04.2016. Zostały sfinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego”.

W ramach projektu wykonano następujące prace remontowo-budowlane i konserwatorskie: 

  1. remont wnętrza Auli im. Bolesława Szabelskiego, usytuowanej na II piętrze budynku wraz z odtworzenie zabytkowych polichromii, naprawą i konserwacją witraży oraz odtworzeniem wystroju i wyposażenia;
  2. budowę, dostawę i montaż organów w Auli;
  3. remont dachu wraz z elementami stropów poddasza budynku;
  4. prace remontowe i konserwatorskie przy elewacjach budynku z konserwacją głównych drzwi wejściowych;
  5. wymiana i konserwacja stolarki okiennej;
  6. usprawnienie wentylacji grawitacyjnej;
  7. prace elektryczne oraz instalatorskie związane z systemem nagłośnienia i rejestracji dźwięku Auli;
  8. remont ogrodzenia otaczającego budynek

 

Wykonawcą robót budowlanych projektu była firma Furmanek Renewal Sp. z o. o. S.K.A. Wykonawcą zamówienia na „Projekt, budowa, dostawa i montaż organów piszczałkowych dla Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach” była firma IZDELOVANJE IN POPRAVILO GLASBENIH INSTRUMENTOV ANTON ŠKRABL S.P.

 

Kontakt

(tematyka związana z projektem)


tel. +48 32 77 92 119
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biuro projektu

Akademia Muzyczna w Katowicach
ul. Zacisze 3, 40-025 Katowice (pokój nr 3)