Beneficjent

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach jest najstarszą wyższą uczelnią działającą na Górnym Śląsku. Jej początki wiążą się z założonym w 1929 roku przez Witolda Friemanna Państwowym Konserwatorium Muzycznym, które swoją działalność zainaugurowało uroczystym koncertem w dniu 28 września 1929 roku.

 

Studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach są realizowane na dwóch Wydziałach: Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu oraz Wokalno-Instrumentalnym. Działalność artystyczna i naukowa prowadzona jest obecnie w ramach dwóch Instytutów, dziesięciu Katedr oraz trzech Zakładów, w których uczy się około tysiąca studentów. Od kilku lat, Akademia Muzyczna prowadzi na wybranych kierunkach odpłatne studia dla obcokrajowców, w ramach których zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Ponadto, uczelnia wysyła oraz przyjmuje studentów i pracowników do i z uczelni zagranicznych w ramach programu stypendialnego Erasmus (obecnie Erasmus+).

 

Akademia Muzyczna dysponuje m. in. salą koncertowa o zmiennej aranżacji i akustyce, biblioteką z czytelnią, specjalistycznymi salami do zajęć terapeutycznych, rytmiki i badań nad dźwiękiem. W podziemiach zabytkowego gmachu Akademii przy ul. Wojewódzkiej 33 mieści się Muzeum Organów Śląskich – jedyny tego typu obiekt w Europie Środkowej. Muzeum gromadzi, zabezpiecza i chroni obiekty związane z organami i ich historią.

 

Chlubę uczelni przynoszą studenci i absolwenci, którzy uzyskują liczne nagrody na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach muzycznych. Absolwentów katowickiej Akademii Muzycznej odnajdujemy w najlepszych polskich zespołach kameralnych, symfonicznych, teatrach muzycznych, szkolnictwie muzycznym wszystkich stopni, także w redakcjach muzycznych prasy, radia i telewizji.

 

Uczelnia jest jednym z najważniejszych punktów na mapie muzycznej Śląska. Kształcąc doskonałych artystów i pedagogów skupia wiele indywidualności muzycznych, uprawiających działalność kompozytorską, wykonawczą i naukową. Odnosząc się z pietyzmem do historii i otaczając dbałością i troską bogate tradycje tworzone na przestrzeni wieloletniej działalności, rozwija swoje artystyczne posłannictwo i wyznacza dalsze kierunki działania.

 

Kontakt:
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
ul. Zacisze 3
40 – 025 Katowice
tel. +48 32 77 92 100
www.am.katowice.pl

 

Kontakt

(tematyka związana z projektem)


tel. +48 32 77 92 119
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biuro projektu

Akademia Muzyczna w Katowicach
ul. Zacisze 3, 40-025 Katowice (pokój nr 3)