Partner

W ramach projektów dofinansowanych z funduszy norweskich i funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego należy pozyskać do współpracy partnera z tzw. Państw Darczyńców (Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu). Celem partnerstwa jest zacieśnianie współpracy dwustronnej pomiędzy Państwami Darczyńcami a Polską (tzw. Państwem - Beneficjentem).


W projekcie „ Rewitalizacja zabytkowego obiektu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach” nawiązaliśmy partnerstwo z uczelnią norweską Akademią im. Edvarda Griega – Instytut Muzyczny, działającą w ramach Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu w Bergen.


Akademia im. Edvarda Griega – Instytut Muzyczny prowadzi działania dydaktyczne w zakresie gry na instrumentach, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki dawnej i tradycyjnej oraz jazzu. Stała współpraca z instytucjami kultury w Bergen owocuje intensywnym zaangażowaniem w życie kulturalne miasta, np. udziałem w festiwalu Nattjazz – jednej z największych imprez jazzowych północnej Europy. Ponadto Instytut prowadzi także działalność badawczą, skupioną wokół zagadnień związanych z muzykologią oraz muzykoterapią.

 

bergenmuseum01

Kontakt

(tematyka związana z projektem)


tel. +48 32 77 92 119
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biuro projektu

Akademia Muzyczna w Katowicach
ul. Zacisze 3, 40-025 Katowice (pokój nr 3)