Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że dnia 23 stycznia 2015 podpisano z firmą ANTON ŠKRABL S.P. umowę na projekt, budowę, dostawę i montaż organów piszczałkowych dla Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Organy projektowane dla auli będą spełniać funkcje koncertowe oraz dydaktyczne. Będą posiadać 25 głosów, rozłożonych między 2 manuały oraz pedał. Założenia estetyki brzmieniowej będą nawiązywać do organów klasyczno-romantycznych. Przeznaczone będą do realizacji solowej muzyki romantycznej i współczesnej oraz do funkcji instrumentu akompaniującego zespołom, solistom i współpracy w wykonawstwie muzyki oratoryjnej. Projekt organów będzie uwzględniać architekturę i akustykę sali koncertowej.


Organy zostaną zamontowane w auli im. Bolesława Szabelskiego do 31 grudnia 2015 roku, natomiast w lutym 2016 roku zostanie przeprowadzona intonacja i strojenie instrumentu.

Kontakt

(tematyka związana z projektem)


tel. +48 32 77 92 119
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biuro projektu

Akademia Muzyczna w Katowicach
ul. Zacisze 3, 40-025 Katowice (pokój nr 3)