Aktualności

W środę 10 grudnia 2014 odbyła się konferencja prasowa promująca projekt rewitalizacji zabytkowego obiektu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zgromadzonych dziennikarzy powitał JM Rektor prof. Tomasz Miczka.


Podczas konferencji zostały zaprezentowane główne założenia projektu, w szczególności planowany zakres prac remontowych i konserwatorskich w auli im. Bolesława Szabelskiego. Dziennikarze dowiedzieli się jakie szczegółowo prace zostaną wykonane w ramach projektu, jak będzie wyglądać cały obiekt po odnowieniu oraz jakie inicjatywy artystyczne i edukacyjne będą realizowane w wyremontowanej auli. Uczestnicy konferencji zostali także zaproszeni do obejrzenia auli, w której mogli zobaczyć pierwsze odkrywane polichromie.
W konferencji wzięli udział przedstawiciele mediów z terenu województwa śląskiego, m.in.: „Gazety Wyborczej”, „Dziennika Zachodniego”, „Magazynu Wspólnoty Europejskiej Euro25”, gazety samorządowej „Nasze Katowice” oraz portalu internetowego katowicethecity.com.

 

Kontakt

(tematyka związana z projektem)


tel. +48 32 77 92 119
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biuro projektu

Akademia Muzyczna w Katowicach
ul. Zacisze 3, 40-025 Katowice (pokój nr 3)